Chcete lacno nakupovať z Číny? Vyskúšajte Aliexpress!

Ušetriť zopár eur pri nákupoch by chcel určite každý. Ale vedeli ste, že ak budete nakupovať priamo z Číny, môžete ušetriť hneď desiatky, a pri niektorých druhoch tovarov dokonca aj stovky eur? Možno si poviete, že tovar z Číny nie je dostatočne kvalitný. Skúste sa teda zamyslieť nad tým, či tovar, ktorý kupujete na Slovensku, nevyrobila práve Čína! Ideálny na nákupy z Číny je eshop Aliexpress.

Čo je Aliexpress.com?

Aliexpress.com je čínsky eshop, ktorý patrí spoločnosti Alibaba. Tá sa zameriava na veľkoobchodný predaj tovarov. To znamená, že tovar rôznej kategórie sa na alibaba.com predáva vo veľkom, a to za účelom ďalšieho predaja. Zatiaľ čo aliexpress.com je určený pre bežných spotrebiteľov, ktorí si chcú nakúpiť v malom a len pre vlastnú potrebu. Aliexpress však nie je klasický eshop, kde nakupujete od jedného predajcu. Na tomto webe sú združené tisícky predajcov a Vy si môžete vybrať toho, ktorý sa Vám zapáči!

Ako nakupovať z Aliexpress.com

Na Aliexpress-e máte dve možnosti. Buď si vyberiete konkrétneho predajcu, ktorého tovar a ceny Vám vyhovujú, a budete nakupovať len od neho. Alebo Vám na predajcovi nezáleží a vyberiete si tovar od rôznych predajcov. Rozhodnutie je len na Vás. Každopádne si vyberte predajcu, ktorý ponúka dopravu zdarma – tzv. „free shipping“. V konkrétnej kategórii produktov si dokonca viete vyfiltrovať produkty, ktoré budú aj na Slovensko dopravené zdarma. A v akých kategóriách vlastne môžete nakupovať? Nájdete tu všetko, čo len Čína môže ponúknuť. Od oblečenia, cez hračky, až po elektroniku a doplnky do domácnosti.

Pred samotným nákupom na Aliexpress-e sa zaregistrujte. Je to veľmi jednoduché. Stačí zadať základné údaje ako meno, priezvisko, či adresu. Teda to isté, čo v každom slovenskom e-shope. Platiť tu môžete rôznymi spôsobmi. Či už prostredníctvom svetoznámej metódy PayPal alebo platobnou kartou, či prevodom na účet. Obávate sa, že o svoje peniaze prídete alebo nedostanete tovar? Nemusíte. Predajcovia sú naozaj úslužní a snažia sa svojim klientom vychádzať maximálne v ústrety. Ešte predtým, ako nakúpite, máte možnosť konkrétneho predajcu kontaktovať v správe alebo aj v online chate.

Možno jedinou nevýhodou e-shopu Aliexpress.com je to, že na tovar si musíte počkať. Niekedy aj viac, ako mesiac. Ak teda chcete nakupovať napríklad na Vianoce, urobte tak v dostatočnom predstihu! Avšak v prípade, že si priplatíte za poštovné napríklad prostredníctvom DHL, dostanete tovar skôr. Môže to však byť poriadne drahé! Využite teda to, že poštovné čínskou poštou je ponúkané zdarma. Aj keď to trochu trvá. Veď Čína je predsa poriadne ďaleko!

 
Autorské právo: gilc / 123RF Reklamní fotografie